Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2013 szeptemberében már csak egyetemek és főiskolák indíthatnak felsőoktatási szakképzéseket, és a szakok neve is megváltozott: megnéztük, milyenek voltak a ponthatárok tavaly.
Mennyi esélyetek van bekerülni a legnépszerűbb képzésekre? Hány ponttal szerezhettek állami ösztöndíjas, illetve önköltséges helyet? Cikksorozatunkban ezúttal azt néztük meg, mire számíthattok az öt legnépszerűbb műszaki alapszakon, ha nappali képzésre jelentkeztetek. Íme, ilyenek voltak a tavalyi ponthatárok.
Kihirdették a 2012-es pótfelvételi ponthatárait: 240-250 ponttal még a legnépszerűbb szakokra is be lehetett jutni, az orvosi karok viszont meglepetést okoztak: a Semmelweis Egyetem fizetős általános orvosi képzéséhez több pont kellett, mint júliusban az államilag finanszírozott helyhez.
Hiába szüntette meg a turizmus-vendéglátás szak állami támogatását a kormány, még így is több mint 1900 elsőévest vettek fel az egyetemek és főiskolák. A lista élén a gépészmérnöki képzés áll több mint 2026 elsőévessel. Hova került be a legtöbb felvételiző? Íme, az alapszakok listája.
Az ELTE bölcsécskarára, a Széchenyi István Egyetem műszaki karára és a szegedi egyetem természettudományi karára jutott be a legtöbb felvételiző. Hol lesz a legnagyobb az idei gólyatábor? Itt a lista.
Gépészmérnök, nemzetközi gazdálkodás, általános orvos, pszichológia, turizmus-vendéglátás - ezek a képzéseket idén is több ezren jelölték meg. A legnépszerűbb szakokon nagy volt a verseny, a BGF nemzetközi gazdálkodás alapszakjára például több mint 1800-an jelentkeztek, de csak 26-an kerültek be.